Sertifikalı Lavanta Fidesi Fiyatı 2022

Sertifikalı lavanta fidesi

Sertifikalı lavanta fidesi. Gerçek ve sertifikalı bir lavanta fidesi (lavandula angustifolia), huzursuzluk, uykuya dalma sorunları ve depresif ruh halleri için önerilen eski bir şifalı bitkidir. Ayrıca sinirsel huzursuzluk, şişkinlik, sinirsel bağırsak sorunları ve roehmheld sendromu gibi karın şikayetlerine de yardımcı olabilir. İkincisi, solunum problemleri, göğüste basınç ve ağrı veya kalp problemleri gibi mide ve bağırsaklarda gaz birikmesinin neden olduğu semptomları iyileştirir. Lavantadaki aktif maddeler, esansiyel yağı (linalil asetat, linaol vb. ile) ve çiçeklerdeki tanenleri içerir. Genel olarak, lavanta için aşağıdaki etkiler tanımlanmıştır:

  • merkezi olarak sönümleyici, sakinleştirici, anksiyolitik ve ruh hali geliştirici
  • gazlı (karminatif) etkilere karı koruyucu
  • sinir koruyucu (nöroprotektif)
  • antispazmodik (antikonvülzan)
  • mikroplara dayanıklı (antimikrobiyal)

Sertifikalı lavanta fidesi. Ek olarak, lavanta bazen başka iyileştirici güçlere de atfedilir. Örneğin, lavanta yağının diğer şifalı bitkilerin yağı ile birlikte haricen uygulandığında dairesel saç dökülmesine (alopesi areata) yardımcı olabileceğine dair göstergeler vardır.

Sertifikalı Lavanta Fidesi

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavanta bitkisinin sağlığa olan muhteşem faydalarından bahsetmişken lavanta fidelerinini kalitesinden bahsetmemek pek doğru olmaz. Eğer yukarıda sıralamış olduğumuz ve aşağıda sıralayacağımız faydaların tamamını en etkili şekilde hissetmek istiyor iseniz kullanacağınız lavanta fidesinin kalitesi büyük önem arz etmektedir. Uygun fiyatlı adı altında satın alacağınız düşük kaliteli ve sertifikasız lavanta bitkilerinden sağlığa büyük bir pozitif etki beklemek pek doğru olmaz.

Sertifikalı lavanta fidesi. BASEM lavanta gibi alanında yetkin ve profesyonel bir üreticiden lavanta fidesi satın almanı halinde lavanta bitkisinin sağlığa olan faydalarından en etkin şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise BASEM lavanta ile iletişime geçmek. Alanında uzman müşteri temsilcilerimiz size lavanta fidesi ürünümüz ile alakalı her türlü bilgiyi verecekler ve hem satış öncesi hem de satış sonrası desteklerini sürdüreceklerdir. BASEM lavanta 5 senedir olduğu gibi bugün de siz sevgili lavantaya ilgi duyanlara lavanta fidesi sunmaya devam ediyor.

Evde Çare Olarak Lavanta

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavantanın (lavandulae flos) sapından soyulmuş kuru çiçekleri tıbbi olarak kullanılmaktadır. Sinir şikayetleri, huzursuzluk, korkular, uyku bozuklukları ve sindirim sorunları için lavanta çayı hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir veya iki çay kaşığı kuru çiçek üzerine 150 mililitre sıcak (kaynar değil!) su dökün, karışımı beş ila on dakika kapalı bırakın ve ardından bitkinin olduğu kısımları süzün. Günde birkaç kez böyle sıcak bir bardak içebilirsiniz. Dört ile on yaş arasındaki çocuklar için lütfen sadece bir gram lavanta ile bir fincan lavanta çayı hazırlayın.

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavanta ile yatıştırıcı tam bir banyo da belirtilen semptomlar için yardımcı olabilir: Banyo katkı maddesi olarak, 100 gram lavanta çiçeği üzerine iki litre sıcak su dökün, demlemeyi beş dakika bekletin, sonra süzebildiğiniz kadar süzün. 38 derece ılık banyo suyu ile banyonuzu yapın. Uykuya dalmakta güçlük çeken küçük çocuklar için bazen yatağın yanına bir buket lavanta ya da lavanta yastığı (pamuk bir torbada kurutulmuş lavanta çiçekleri) koymak yeterlidir.

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavanta çiçeklerinden (“lavanta yağı”, Lavandulae aetheroleum) izole edilen uçucu yağ, aromaterapide “çok yönlüdür”. Hem tek başına hem de diğer uçucu yağlarla karışımlar halinde son derece çok yönlüdür. Lavanta yağının yaygın kullanım alanları örneğin cilt hastalıkları ve cilt problemleri (egzama, akne , sedef hastalığı, çıban, apseler, alerjik cilt reaksiyonları, cilt ülserleri, kaşıntı, güneş yanığı, böcek ısırıkları, saç dökülmesi vb.), yara izleridir. Ayrıca her türlü yaralar, baş, kas, diş ve kulak ağrısı, şişkinlik (meteorizma) ve diğer sindirim bozuklukları, soğuk algınlığı, bronşit, burkulma ve incinmeler, kaygı, panik atak, stres, sinirlilik ve uyku bozukluklarına iyi gelmektedir.

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavanta yağı genellikle haricen kullanılır. Yaralara (örneğin yanıklar, kesikler veya sıyrıklar) doğrudan (seyreltmeden) cilde de uygulanabilen birkaç uçucu yağdan biridir. Etkilenen cilt bölgesine hemen birkaç damla uçucu yağ uygulayın. Rahatlama gerçekleşene kadar bunu yaklaşık her yarım saatte bir tekrarlayabilirsiniz. Ancak lavanta yağının gözlerinize veya mukoza zarlarına girmemesine dikkat edin (tüm uçucu yağlar için geçerlidir)!

Anasayfamızı ziyaret ederek diğer lavanta fidesi çeşitlerimizi inceleyebilir yada google üzerinden farklı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.