Lavanta Distilasyonu

Lavanta yağı distilasyonu müşterilerimize, profesyonel olarak sağladığımız hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

lavanta-bicimi

Lavanta Yağı Distilasyonu

Lavanta yağı distilasyonu. Esansiyel lavanta yağı, Lavanta yağı distilasyonu buhar damıtma olarak bilinen bir ekstraksiyon yöntemi kullanılarak üretilir. Çiftliğimizdeki lavanta sabahları çiğ buharlaştıktan sonra damıtma için hasat edilir. Yağ damıtma için lavantanın hasadı genellikle bitkinin çiçek açtığı ve solmaya başladığı Eylül ayında yapılır. Lavanta yağının damıtılması için iki adet 100 galonluk gıda sınıfı paslanmaz çelik tencere kullanıyoruz. Bitkiler (saplar ve çiçekler) saksılara yüklenir, mühürlenir ve tanktan düşük basınçlı buhar akmaya başlar.

Lavanta yağı distilasyonu. En yüksek kalitede yağ ve hidrosol elde edilmesini sağlamak için bu süreç boyunca sıcaklık izlenir. Bu işlem sırasında buhar, bitkilerin yağ bezlerinin patlamasına neden olur ve yağ buhara dönüşür. Bu noktada, buhar, bobinlerden geçen soğuk suyun buharı soğuttuğu ve onu yüksek dereceli bir sıvı yağ ve hidrosol haline getiren kondansatöre giderken özel bakır borularımız aracılığıyla yönlendirilir. Bakır borudan buhar geçirmek, tatlı, daha kaliteli yağlar elde etmeye yardımcı olur. Bu işlem, Fransa’daki erken damıtma işlemlerinde kullanıldı. Bu noktada lavanta suyu ve yağı ilgili kaplarına ayrılır, sudan daha hafif olan uçucu yağ, kondensat yüzeyine yükselir ve ayırıcıya bağlı bir beher içinde toplanır. Bu son teknoloji ürünü süreç, en yüksek kalitede uçucu yağ ve hidrosolü üretir.

Lavanta Yağı Distilasyonu konusunda ve lavanta yetiştiricileri için özel damıtma sunar ve ayrıca gül sardunya, aynısefa, salatalık ve kozmetik üretimi için diğer otlar gibi özel yağlar ve hidrosoller için daha küçük bir damıtma tankımız vardır. Lavanta yağlarımız çok güzel kokulu ve en iyisidir. kalite. Lavanta Yağı Distilasyonu kimyasal kullanmıyor ve “%100 saf uçucu yağlar” olduğunu garanti ediyoruz.