Lavanta Fidanı ve Lavanta Nasıl Yetiştirilir?

Lavanta Fidanı

Lavanta Fidanı. Lavanta nasıl yetiştirilir? Lavantanın biyolojik olarak aktif ana maddesi, son derece hoş kokulu bir uçucu yağdır. Ayrıca tanenler, flavonoidler, fitosteroller ve kumarinlerden de söz edilebilir. Bitkinin tüm kısımları uçucu yağ içerir. Uçucu yağın bileşimi, linalool alkol esterlerini ve asitleri içerir: asetik, butirik, valerik ve kaproik. Ayrıca içinde heksenil bütirat, neril asetat, geraniol, nerol, lavandulol, amil alkol, borneol, sitral, kümik alkol, sinnamik ve valerik aldehitler, sineole, apinen, kamfen, bisabolen, cedren ve diğer bileşikler bulundu. Çiçekler ursolik asit, kumarinde içermektedir.

Lavanta Fidanı. Lavanta çiçekleri idrar söktürücü, antikonvülsan ve yatıştırıcı etkilere sahiptir. Lavanta yağı antiseptik ve bakterisit özelliklere sahiptir. Ek olarak, lavanta yağı, epidermal hücrelerin tamamen yenilenmesiyle aktif yara iyileşmesini (özellikle kimyasal yanıklar) destekler. Alındığında kraniyal kan basıncı düşer, bronkospazm giderilir, bağırsak tonusu artar, mide asiditesi artar ve iştah düzelir. Lavanta çiçekleri, solunum yollarının sinir sisteminin yanı sıra merkezi sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Tanenlerin varlığı nedeniyle özellikle fermantasyon ile oluşan ishal üzerinde sabitleyici bir etkiye sahiptirler. Bir dereceye kadar, lavanta çiçekleri de bir choleretic ajan sayılabilir.

Lavanta Fidanı Hakkında

Lavanta Fidanı. Lavanta yetiştiriciliğine karar verdiğinizde internet üzerinde yer alan birçok fidan satıcısına denk gelmek mümkündür. Bu sizin için son derece kafa karıştırıcı olabilir. Doğru lavanta fidanı üreticisine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey sektörel olarak yetkin ve sertifikalı bir lavanta fidesi üreticisinden sipariş vermenizdir. Ekonomik fiyatlar adı altında satılan kalitesiz lavanta fidanları sizi hem maddi olarak hem de zaman açısından oldukça mağdur edebilir.

Lavanta Fidanı. BASEM lavanta olarak, size sektörel olarak yıllar boyunca kazanmış olduğumuz deneyim sayesinde ülkemiz sınırları içerisinde bulabileceğiniz en kaliteli lavanta fidanlarını sunuyoruz. Siz de lavanta fidanı satın alımlarınızda BASEM lavantayı tercih ederek en ekonomik fiyatlar ile sertifikalı ve kaliteli lavanta fidanlarına erişebilirsiniz. Firmamız üzerinden birçok farklı çeşit lavanta fidanı satışı sağlamaktayız. Satın alım öncesi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde temsilcilerimiz hem satın alım öncesi hem de satın alım sonrası size gerekli desteği sunacaklar ve her türlü bilgilendirmeyi yapacaklardır.

Lavanta Fidanı.  BASEM lavanta firması size en farklı ve kaliteli lavanta fidanlarını sunar. Tüm partiler, kalitelerini ve sıhhi standartlara uygunluğunu garanti eden gerekli belgelere sahiptir. Siparişlerin teslimatı, Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde gerçekleştirilebilir. 0 535 382 7310 numaralı telefonu arayın veya geri bildirim yoluyla iletişime geçin.

Lavanta Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavanta Fidanı. Ekime erken başlayın ve lavanta tohumlarının iyi çimlenmesi için tohum tepsisini bir ısı matı üzerine veya sıcak bir yere koyun. Geleneksel bir toprak karışımı yerine, çok hafif bir karışım veya çok çabuk boşalan ince vermikülit kullanın. Fideler yaklaşık iki hafta içinde filizlenecek ve lavanta gibi görünmesi biraz zaman alacaktır. Lavanta fidelerinin yeterli su aldığından emin olun, ancak nemli kalmasına izin vermeyin ve maksimum sağlık için tam güneş ışığına yerleştirin.

Lavanta Fidanı. Küçük lavantalarınızın üzerinde birkaç yaprak kümesi olduğunda, onları son yerlerine koyun, ancak hayvanlar tarafından devrilmediklerinden veya yağmurla yerinden oynamadıklarından emin olmak için düzenli olarak kontrol edin. Lavantalar toprağa yerleştikten sonra ilk yıl yavaş büyüyecekler, ancak çoğu çiçek açacak ve gelecek yıl bir çite dikmek veya çok yıllık yatağınız için renkli bir bordür olarak kullanmak için muhteşem bir lavanta kaynağınız olacak.

Anasayfamızı ziyaret ederek diğer lavanta fidesi çeşitlerimizi inceleyebilir yada google üzerinden farklı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.