Sertifikalı Lavanta Fidesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2022

Sertifikalı lavanta fidesi

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavanta kullanım amaçları nedeniyle son derece çok yönlü birkilerden biridir. Lavanta fidesi kronolojik olarak akdeniz menşeilidir ve lavanta ülkemizde uzun sürelerdir yetiştirilmektedir. Sadece bir türünün soğuk havaya karşı dayanıklı olduğu zannedilse de birçok lavanta türü soğuk havaya karşı dayanıklıdır. Ancak lavantanın popülerliğinin fide fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu, çünkü bahçıvanlar giderek daha sık lavanta yetiştirmeye karar veriyor. En uygun yol, tohumlardan veya fidelerden bir lavanta fidesi yetişitirmek.

Sertifikalı lavanta fidesi. Çoğalma konusunda bütün lavanta çeşitleri hemen hemen aynıdır. Neredeyse bütün lavanta çeşitlerinde ortak özellikler bulunur ve bunlar kışa dayanıklılık derecesi ile alakası olmaksızın aynıdır. Bu ayrıntılardan en önemlisi yaprak ve çiçeklerin boyutudur.

Sertifikalı lavanta fidesi. İstisnasız, lavanta vejetatif olarak çoğaltılması en kolay bitkidir: bitkiler çok sayıda sürgün verir, iyi kök salırlar ve katmanlar ile kesimler yaparlar. Ancak bu şekilde, sadece sizde olan ve hazır şekilde satın aldığınız lavanta fidelerini üretebilirsiniz (ve bu şekilde üretme yönteminde ilginç renklere ve sıra dışı türlere sahip nadir çeşitler genellikle yaygın değildir). Ve “yavru” sayısı her zaman az çok sınırlı olacaktır. BASEM lavanta hariç!

Sertifikalı Lavanta Fidesi

Sertifikalı lavanta fidesi. Sertifikalı fideler çok daha yüksek kalite göstergelerine sahiptir. Sertifikasız ve düşük kaliteli fidelerden daha güçlü, sağlıklı bitkiler ve daha yüksek verim üretirler. Ayrıca, sertifikasız fideler genellikle rastgele bireylerden satın alınan tohumlardan büyür. Tıbbi amaçlar için veya üretim amacıyla lavanta fideleri genellikle toplu olarak satın alınmaktadır. Bazıları oldukça pahalıdır. Hatalardan kaçınmak ve dolandırıcıların oyunlarına düşmemek için, yalnızca uygun sertifikalara ve yetiştirme belgelerine sahip firmalar tarafından üretilmiş lavanta fidelerinden satın almalısınız.

Sertifikalı lavanta fidesi. BASEM lavanta firması size en farklı ve kaliteli lavanta fidelerini sunar. Tüm partiler, kalitelerini ve sıhhi standartlara uygunluğunu garanti eden gerekli belgelere sahiptir. Siparişlerin teslimatı, Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde gerçekleştirilir. 0 535 382 7310 numaralı telefonu arayın veya geri bildirim yoluyla iletişime geçin.

Sertifikalı lavanta fidesi. Eğer bir lavanta fidesi satın almaya karar verdiyseniz ve bu işlemi sizin için en doğru yerden gerçekleştirmek istiyorsanız BASEM lavanta alanında uzman müşteri temsilcileri ve yetiştiricileri ile size 7/24 hizmet vermeye hazır bir şekilde beklemektedir. Sitemiz üzerinde bulunan WhatsApp iletişim butonuna tıklayarak en hızlı şekilde lavanta fidesi siparişi verebilirsiniz.

Lavanta’nın Kullanım Alanları

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavantanın biyolojik olarak aktif ana maddesi, son derece hoş kokulu bir uçucu yağdır. Ayrıca tanenler, flavonoidler, fitosteroller ve kumarinlerden de söz edilebilir. Bitkinin tüm kısımları uçucu yağ içerir. Uçucu yağın bileşimi, linalool alkol esterlerini ve asitleri içerir: asetik, butirik, valerik ve kaproik. Ayrıca içinde heksenil bütirat, neril asetat, geraniol, nerol, lavandulol, amil alkol, borneol, sitral, kümik alkol, sinnamik ve valerik aldehitler, sineole, apinen, kamfen, bisabolen, cedren ve diğer bileşikler bulundu. Çiçekler ursolik asit, kumarin gibi sağlığa son derece faydalı bileşenler içerir.

Sertifikalı lavanta fidesi. Lavanta çiçekleri idrar söktürücü, antikonvülsan ve yatıştırıcı etkilere sahiptir. Lavanta yağı antiseptik ve bakterisit özelliklere sahiptir. Ek olarak, lavanta yağı, epidermal hücrelerin tamamen yenilenmesiyle aktif yara iyileşmesini (özellikle kimyasal yanıklar) destekler. Alındığında kraniyal kan basıncı düşer, bronkospazm giderilir, bağırsak tonusu artar, mide asiditesi artar ve iştah düzelir. Lavanta çiçekleri, solunum yollarının sinir sisteminin yanı sıra merkezi sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Tanenlerin varlığı nedeniyle özellikle fermantasyon ile oluşan ishal üzerinde sabitleyici bir etkiye sahiptirler. Bir dereceye kadar, lavanta çiçekleri de bir choleretic ajan olabilir.

Anasayfamızı ziyaret ederek diğer lavanta fidesi çeşitlerimizi inceleyebilir yada google üzerinden farklı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.