Lavanta Fidesi Fiyatı 2022

Lavanta fidesi fiyatı

Lavanta fidesi fiyatı. Lavanta fidesi (Lavandula) birçok farklı tür ve çeşidi içerir. Ancak, hepsi benzer şekilde çoğalırlar. Pek çok kişinin düşündüğünün aksine lavanta çok yıllık bir bitki değil, bir alt çalıdır. Bu nedenle, lavanta doğal olarak yaşla birlikte odunsu hale gelir. Bu nedenle kokulu çiçeklerden mümkün olduğunca uzun süre faydalanmak için er ya da geç stoğunuzu gençleştirmelisiniz. Lavanta bitkinizi yaymanın birçok farklı yolu bulunmaktadır.

Lavanta fidesi fiyatı. Lavanta (Lavandula angustifolia), Fransız lavantası (Lavandula stoechas) ve diğer lavantaların çoğaltılması için en umut verici yöntem çeliklerin çoğaltılmasıdır. Prensip olarak ekim de mümkündür, ancak bu çok zaman alır ve çok fazla iş gerektirir.

Lavanta fidesi fiyatı
Lavanta fidesi fiyatı

Lavanta fidesi fiyatı. Lavanta tohumları ekme zahmetini yaşamak istemiyorsanız, mevcut bitkinizi kesimler yoluyla klonlayabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda vejetatif çoğaltma olarak da bilinir. Örneğin, kesimler elde etmek için ilkbaharda budama yaparken biriken atıkları kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, genç sürgünleri temiz, keskin bir bıçakla yaklaşık 15 cm uzunluğunda parçalar halinde kesin. Daha sonra dalın alt yapraklarını soyun ve çelikleri yaklaşık 10 cm derinliğe besin açısından fakir bir alt tabakaya yerleştirin. Turba içermeyen saksı toprakları bu işlem için idealdir. Bitki su birikintisine batmadan toprak daima nemli tutulmalıdır. Kural olarak, ilk kökler birkaç hafta sonra oluşur ve küçük bitkiler ayrı ayrı saksılara ekilebilir.

2022 Lavanta Fidesi Fiyatları

Lavanta fidesi fiyatı. Lavanta fideleri ticari olarak bulunsa da, genellikle tek bir çeşit değildir. Bu nedenle, bir tohum paketindeki bitkiler farklı görünebilir. Bu, izole çalılar için bir sorun değildir, ancak birkaç bitkinin yan yana büyümesi çok daha rahatsız edicidir. Örneğin bir çit veya yatak kenarı olarak. Bu durumda, genç bitkileri ayrı bir yatakta tercih etmek ve bir yıl sonra ayırmak en iyisidir.

Lavanta fidesi fiyatı. Genel olarak, çimlenme ve büyüme için özel koşullar gerektiğinden lavantanın tohumlardan çoğaltılması genellikle zordur. Lavanta ışıkta çimlenir, bu da tohumların sadece hafifçe toprakla kaplanması gerektiği anlamına gelir. Çimlenme periyodu, optimum koşullar altında yaklaşık bir ila iki haftadır, ancak bazen birkaç aya kadar uzayabilir.

Lavanta fidesi fiyatı. Üreme için, küçük saksıları düşük besinli organik bitki ve tohum toprağı ile doldurun . Bitkilerin aynı yıl ilk kez çiçek açmasını istiyorsanız, erken ilkbaharda (Şubat/Mart) pencere pervazına lavanta dikmek en iyisidir. Yeterli güneş ışığı, nem ve streç film ile örtü, en uygun sera koşullarını sağlar. Ancak filmi en geç dört hafta sonra tekrar çıkarmalısınız. Kotiledonlardan sonra ilk yapraklar ortaya çıkar çıkmaz bitkileri delin. Bahçeye dikim, son dondan sonra (Mayıs sonu), toprak ısındığında yapılır.

Lavanta fidesi fiyatı. İşinizi daha da kolaylaştırmak ve tohumdan çimlendirmek yerine sağlıklı bir fide satın almak istiyor olabilirsiniz. Lavanta fidesi fiyatları ülkemizde birçok çeşide ve türe göre değişkenlik göstermek ile birlikte birçok farklı kalitede lavanta fidesi bulunmaktadır. Siz de uygun fiyatlar ile sağlıklı bir lavanta fidesi satın almak istiyorsanız firmamız lavanta-fidesi.com’u tercih edebilir. En kaliteli lavanta fidelerine en uygun fiyatlar ile erişebilirsiniz. Sitemizde ihtiyacınız olan lavanta çeşidine karşılaştıysanız WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve müşteri temsilcilerimizin size her türlü konuda yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Yerli üretim ve son derece yüksek kalite standartları ile yetiştirilen lavanta fidelerimiz ülke sınırları içerisinde edinebileceğiniz en yüksek kaliteli lavanta fideleri olacaktır. Uygun fiyatlı olmaları nedeniyle satın alacağınız düşük kaliteli ve özensiz bir şekilde yetiştirilmiş lavanta fideleri büyük oranda mağdur olmanızı sağlayacaklardır. Bunun önüne geçebilmek için firmamız lavanta-fidesi.com 7/24 hizmetinizdedir.

Anasayfamızı ziyaret ederek diğer lavanta fidesi çeşitlerimizi inceleyebilir yada google üzerinden farklı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.