Lavanta Fidesi Fiyatı 2022 Lavanta Fidesi

Lavanta fidesi fiyatı

Lavanta Fidesi Fiyatı. Nane ailesinin bir üyesi olan lavanta fidesi, Akdeniz bölgesine özgü bir çalı bitkisi olan lavanta, ancak aynı zamanda Orta Avrupa’nın ılıman bölgelerinde ve güney İngiltere’de de yetişir. Lavantanın otuzdan fazla farklı türü, dünya çapında yaygındır. Lavanta, başak ve Fransız lavantasının vahşi formlarının çaprazlarından yaratılmıştır. Bitki, birkaç santimetre uzunluğundaki mor salkımları için, dünyada en çok özellikle tüm bölgelerin parlak rengiyle yıkandığı ve havanın karakteristik ve yoğun kokusuyla koktuğu Provence’ta yetiştirilmektedir. Sonuç olarak, lavanta bu güney Fransız bölgesinin kültür ve sanatıyla yakından bağlantılıdır.

Lavanta Fidesi Fiyatı. Lavanta, dünyadaki en çok yönlü ve faydalı şifalı bitkilerden biri olarak kabul edilir. Kurutulmuş çiçekler ve onlardan çıkarılan uçucu yağ hem natüropatide hem de güzellik bakımında kullanılır. Antik Romalılar bile lavantayı banyo katkı maddesi olarak kullanmış ve bitkiye adını vermiştir. Lavanta, “yıkamak” anlamına gelen Latince “lavare” kelimesinden türemiştir.

Lavanta Fidesi Fiyatı. Lavanta yağı mükemmel antiparaziter özelliklere sahiptir ve antispazmodik, bağışıklık güçlendirici ve ağrı giderici etkiye sahiptir. Madde mükemmel bir antiseptik ve antibiyotik olduğundan, özellikle harici olarak nazik ve son derece etkili bir tıbbi tedavi olarak kullanılır. Dermatit, çürükler, böcek ısırıkları, yanıklar ve şişlik dahil olmak üzere birçok cilt rahatsızlığı, lavanta esansiyel yağı ile hedefe yönelik tedavi ile bir şekilde hafifletilebilir. Ancak bitkinin kimyasal özellikleri de ruh sağlığı üzerinde dengeleyici bir etkiye sahiptir, bu nedenle çiçekler aşırı strese karşı inhaler veya buhar uygulamalarında koku esansı olarak kullanılır.

Lavanta Fidesi Fiyatları

Lavanta Fidesi Fiyatı. Lavanta fideleri internet üzerinde birçok farklı çeşit ve fiyatla sergilenmektedir. Eğer bir lavanta fidesi satın almaya karar verirseniz, internet üzerinde karşılaşacağınız fiyat ve çeşitler sizin için oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle yardıma ihtiyacınız olduğunu hissetmeniz oldukça doğaldır. Lavanta tipleri genel olarak Fransız lavantası, İspanyol lavanta ve İngiliz lavantası üzerinde değişmektedir. Büyüklüğü nedeniyle en çok dikkat çeken lavanta fidesi çeşitlerinden biri Fransız lavantası olmaktadır. Genellikle İngiliz lavantalarından daha büyük olmaları nedeniyle kolaylıkla ayırt edilebilirler. Bahçenizi hoş kokulu lavantalar ile süslemek istiyorsanız da Fransız lavantası doğru bir tercihtir.

Lavanta Fidesi Fiyatı. Firmamızın size sunabileceği lavanta fideleri ve çelikler arasında lavandula angustifolia, sevtapolis, hemus, raya, drujba ve yubileina gibi seçenekler bulunmaktadır. Fiyat aralıkları ise müşterilerimizin daha kolay erişimini sağlamak amacıyla oldukça ekonomik aralıklardadır. Eğer lavanta fidesi alma konusunda kararlıysanız ve en ekonomik fiyatlar ile en kaliteli lavanta fidelerine ulaşmak istiyorsanız firmamız doğru tercih olacaktır. Yapmanız gereken tek şey ise tarafımız iletişime geçmek. Bütçenize karar verdikten sonra tarafımız ile iletişime geçmeniz halinde müşteri temsilcilerimiz size her türlü konuda yardımcı olacaklardır.

Lavanta Fidesi Fiyatı.Lavanta fidesi fiyatları internet üzerinde çoğunlukla 15 TL ile 20 TL arasında değişmektedir. Bu limitlerin altında uygun fiyat ile lavanta fidesi satın aldığını düşünen müşteriler büyük oranda mağdur edilmektedir. Ekonomik fiyatlar ile kaliteli lavanta fidelerine ulaşmak için siz de firmamızı tercih edebilir ve mağduriyetlerin tamamen önüne geçebilirsiniz. Kalite standartlarını daima en üst seviyede tutan firmamız sayesinde orijinal çelik ve köklü lavanta fidelerine ulaşabilirsiniz.

Lavanta Fidesi Fiyatı. Tekirdağ ilinin Karacakılavuz mahallesinde yetişen fidelerimizi dilerseniz gelip kendi yerimizde de görebilirsiniz. Her geçen gün artan tıbbi bitki ihtiyacı nedeniyle önceliğimiz daima kalite ve güven olmaktadır. Bulgaristan menşeili çeliklerimiz %100 orijinal anaç tarlalardan alınmaktadır.

Lavanta Fidesi Fiyatı. Lavanta-fidesi.com deneyimli müşteri hizmetleri sayesinde 2015 yılından beri olduğu gibi her gün size en kaliteli lavanta fidelerini sunmaya hazır bir biçimde hizmetinizdedir.

Anasayfamızı ziyaret ederek diğer lavanta fidesi çeşitlerimizi inceleyebilir yada google üzerinden farklı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.