Lavanta Fidanı Fiyatı **2022

Lavanta fidanı fiyatı

Lavanta fidanı fiyatı. Standart olarak lavanta, özellikle sıra dışı ve göz alıcıdır. Lavanta fidanı, balkon veya terasta veya mümkün olduğunca geniş olan bir kovada özellikle iyi görünür. Bakım söz konusu olduğunda, diğer lavanta bitkisi ile aynı kurallar lavanta fidanı için de geçerlidir.

Lavanta fidanı fiyatı. Yüksek bir lavanta fidanının görünümü, bitki en iyi şekilde gür büyüyen bir çalı olarak bilindiğinden, birçok insan üzerinde büyük bir çekicilik yaratır. Öte yandan, lavantanın çok yıllık olmadığı (genellikle varsayıldığı gibi) daha az bilinir. Bu nedenle, lavanta yaşla birlikte odunlaşır ve uygun şekilde eğitilirse bir sap oluşturabilir. Lavanta ağacının tekrar “vahşileşmemesi” ve doğal büyüme formuna geri dönmemesi için uygun bakım ve budama önlemleri gereklidir. Bakımla ilgili olarak, lavanta fidanı için diğer lavantalarla aynı kurallar geçerlidir, sonuçta ayrı bir tür değil, sadece özel bir şekilde yetiştirilen bir lavanta bitkisidir. Özellikle, saksı mümkün olduğunca büyük olmalıdır (bir bonsai yetiştirmek istemiyorsanız) Çünkü lavanta kökleri çok fazla alana ihtiyaç duyar. Aksi halde istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Temel olarak ihtiyaçlarınız şunlar olacaktır:

  • Kumlu, besin açısından zengin ve gevşek substrat
  • Gübre yok denecek kadar az
  • Az ama düzenli su
  • Tam güneş, korunaklı yer
  • Yılda iki kez budamak.

Lavanta Fidanı Dayanıklı Mı?

Lavanta fidanı fiyatı. Lavanta fidanının dayanıklı olup olmadığı, yetiştirildiği spesifik lavanta çeşidine bağlıdır. Gerçek ve kaliteli lavanta fidanları gerçekten dayanıklı olarak kabul edilir. Bu yüzden çoğu hava koşuluna karşı dayanıklıdır ve kolay yetiştirilir. Bazı ılıman bölgelerde (örneğin bağcılık bölgeleri), dayanıklı lavantaların kışın koruma koşullarında dışarıya çıkarılmasına izin verilir. Diğer tüm çeşitler soğuk havalarda ev koşullarında yetiştirilmelidir. Aksi halde ölebilirler. Lavanta bitkisi ev bakımı için pek uygun bir seçenek olmayabilir. Bu nedenle lavanta fidanı mümkünse odada durmamalı, bahçede veya balkonda olması daha iyidir.

Lavanta fidanı fiyatı
Lavanta fidanı fiyatı

Lavanta Fidanı Fiyatı

Lavanta fidanı fiyatı. Eğer bir lavanta fidanı satın almaya karar verdiyseniz internet üzerinde karşılaşmış olduğunuz fiyatlar sizin için kafa karıştırıcı olmuş olabilir. Çoğu internet sitesinde düşük kaliteli lavanta fidanları uygun fiyat adı altında müşterilere satılmakta ve lavanta yetiştirmeye hevesli kişileri mağdur etmektedir. Siz de yolun başında böyle bir hata yapmamak ve mağdur edilmemek için lavanta fidanı satın alacağınız üreticinin doğru üretici olduğundan kesinlikle emin olmalısınız.

Lavanta fidanı fiyatı. Peki bunu onlarca üreticinin ve sözde lavanta fidanı sattığını iddia eden satıcıların arasında nasıl yapacaksınız? Çözüm çok basit. BASEM lavanta ile! Tekirdağ ili Karacakılavuz mahallesi’nde yetiştirilen yüksek kaliteli lavanta fidanlarımızı 2015 yılından bu güne en ekonomik fiyatı ile sizlere sunuyoruz. 6’dan fazla fide ve çelik çeşidi sayesinde BASEM lavanta yurtiçinde erişebileceğiniz en bol lavanta çeşitliliklerinden birini sunmaktadır. Ayrıca sertifikalı lavanta fidanı satışımız sayesinde bütün satın alım sürecinde ve sonrasında içinizin tamamen rahat olmasını sağlıyor, aldığınız lavanta ürününün ne kadar kaliteli olduğunu düşünmemenizi sağlıyoruz. Bütün bu özellikleri en uygun fidan fiyatı ile birleştirdiğimizde ise ortaya lavanta fidanı satın alımında en doğru seçenek olan BASEM lavanta çıkıyor.

Lavanta fidanı fiyatı. Kurumsal olarak toplu bir şekilde veya bireysel olarak hobi amacıyla bir lavanta fidanı mı satın almayı düşünüyorsunuz? Yapmanız gereken tek şey bütün üretim sürecini en yüksek kalite standartı ile sürdüren ve birbirinden muhteşem lavanta fidanı seçenekleri sunan BASEM lavanta ile iletişime geçmek. Müşteri hizmetlerimiz satın alma sürecinin öncesinde ve sonrasında size aradığınız her türlü desteği sunacaklar ve ne kadar doğru bir tercih verdiğinizi hissettireceklerdir.

Anasayfamızı ziyaret ederek diğer lavanta fidesi çeşitlerimizi inceleyebilir yada google üzerinden farklı aramalar gerçekleştirebilirsiniz.