Lavanta Fidanı

Lavanta Fidanı Lavanta, en çok Hindistan ve Akdeniz ülkelerinde yetişen çok yıllık bir çalı olarak kabul edilir. Böyle bir bitki, uygulamasını modern aromaterapi alanında bulmuştur. Bitkinin faydaları, değerli bir bileşimin varlığı nedeniyle kanıtlanmıştır. Lavanta, aşağıdakiler açısından zengin, yaklaşık %1 uçucu yağ içerir:

  • tanen bileşenleri;
  • kumarinler;

Böyle bir dizi bileşen, bitkilerin çiçeklerinde bulunur. Ancak yağın hazırlanmasında borneol ve geraniolce zengin sap ve yapraklar kullanılır.

Uçucu yağ yüzdesine gelince, yapraklar yaklaşık %0,37, saplar – %0,20 ve çiçekler – %1,2 oranında uçucu yağ içerir.

Doğal esansiyel lavanta yağı, özel yatıştırıcı özellikleri ile karakterizedir. Bitkinin aroması, şiddetli stres, sinir gerginliğinden kurtulmaya yardımcı olur ve sağlıklı uyku üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Zor bir günün ardından rahatlamak için lavanta çiçekleri ile banyo yapılması veya suya birkaç damla esans yağı eklenmesi önerilir.

Lavanta çiçekleri çok rahatlatıcıdır. Bu nedenle bitki genellikle bitki çayları yapmak için kullanılır. Lavanta yağının bir kişinin psiko-duygusal durumu üzerindeki faydalı etkisi oldukça benzersizdir.

Lavanta Fidanı Hakkında

Lavanta yetiştiriciliğine karar verdiğinizde internet üzerinde yer alan birçok lavanta fidanı satıcısına denk gelmek mümkündür. Bu sizin için son derece kafa karıştırıcı olabilir. Doğru lavanta fidanı üreticisine karar vermekte zorlanabilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey sektörel olarak yetkin ve sertifikalı bir lavanta fidesi üreticisinden sipariş vermenizdir. Ekonomik fiyatlar adı altında satılan kalitesiz lavanta fidanları sizi hem maddi olarak hem de zaman açısından oldukça mağdur edebilir.

BASEM lavanta olarak, size sektörel olarak yıllar boyunca kazanmış olduğumuz deneyim sayesinde ülkemiz sınırları içerisinde bulabileceğiniz en kaliteli lavanta fidanlarını sunuyoruz. Siz de lavanta fidanı satın alımlarınızda BASEM lavantayı tercih ederek en ekonomik fiyatlar ile sertifikalı ve kaliteli lavanta fidanlarına erişebilirsiniz. Firmamız üzerinden birçok farklı çeşit lavanta fidanı satışı sağlamaktayız.

Satın alım öncesi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde temsilcilerimiz hem satın alım öncesi hem de satın alım sonrası size gerekli desteği sunacaklar ve her türlü bilgilendirmeyi yapacaklardır.

BASEM lavanta firması size en farklı ve kaliteli lavanta fidanlarını sunar. Tüm partiler, kalitelerini ve sıhhi standartlara uygunluğunu garanti eden gerekli belgelere sahiptir. Siparişlerin teslimatı, Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde gerçekleştirilebilir. 0 535 382 7310 numaralı telefonu arayın veya geri bildirim yoluyla iletişime geçin.

Lavanta Yağı İle Aromaterapi

Aromaterapide lavanta, çok sayıda olumlu özelliğin varlığı ve insan vücudu üzerinde olumlu etkileri nedeniyle özellikle popülerdir. Bunu yapmak için, bu uçucu yağı uygun şekilde kullanmanın birçok kanıtlanmış yolu vardır:

  • aroma lambası – iç mekanlarda 1,5-2 saatten fazla kullanılmaması önerilir;
  • aromatik tahta toplar – yaşam alanlarında, arabalarda, çamaşır dolaplarında kullanılır;
  • inhalasyon, solunum organları ile ilişkili hastalıkları önlemenin harika bir yoludur (özellikle kış aylarında);
  • aroma kolyeler – tonik olarak boyna takılırlar;
  • hava nemlendirici – hava kütlelerinin temizlenmesi ve nemlendirilmesi ile birlikte, havayı faydalı mikro elementlerle doyurmak da mümkündür.

Bununla birlikte, bu bitkinin zengin aromasını dikkate almaya değer ve bu nedenle tam ve sağlıklı bir aromatizasyon için her 5-10 m2 alana 3-5 damladan fazla damlatmamak yeterli olacaktır.